+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Uçaklı Karadeniz Batum Turu

0
Talep Gönderin
Talep Gönderin
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

1549
Tur Detayları

Uçaklı Karadeniz-Batum Turu
Borçka Karagöl l-Tam Gün Batum Turu-Fırtına Vadisi-Ayder-Zil Kale
Rize-Trabzon-Giresun-Mavi Göl -Ordu Boztepe-Samsun-Sinop
7 Gece 8 Gün

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece Batum'da Oda Kahvaltı Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası
 • Tur Programında belirtilen tüm geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
Tur Rotası

1.GünAtatürk Köşkü-Sümela Manastırı

Sabah 08:00 Adnan Menderes Havalimanı, Pegasus Havayolları Kontuarından biniş işlemleri sonrası 09:25 İzmir-Trabzon uçağıyla,yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuk ile Trabzon havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Uzungöl Taşkıran’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Golden İnn Otel / Taşkıran Uzungöl
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra)

2.GünHaldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları-Ayder

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl’ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder’e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği,konaklama ve yöresel Karadeniz gece eğlencesi otelimizde.

Konaklama: Naliya Otel / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.

3.GünFırtına Deresi-Rafting-Zil kale-Palovit şelalesi-Borçka Karagöl

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir (60 TL.), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL. ) Gezilerimiz sonrasında ekstra turlara katılmayan misafirlerimizi de otellerinden aldıktan sonra topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine varıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyor, Hopa’da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği konaklama ve Karadeniz eğlenceleri otelimizde.

Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Osmanlı Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra)

4.GünTam Gün Batum turu-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Ardından Batum’a varıyor ve Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı’nı geziyoruz. Ardından şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında.Gün içerisindeki gezilerimizi tamamladıktan sonra Batum şehir merkezindeki 5 yıldızlı otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Gürcü eğlence ve yemek kültürünü tanımak için Park Batumi restorana gidiyoruz ( ekstra 60 TL).

Konaklama:Wyndham Princess Hotel & Casino Batumi

Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri (sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide (hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

5.GünAyasofya-Görele-Tirebolu-Giresun Adası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarp sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıp yöresel lezzetler alışverişi ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Çarşıbaşı,Beşikdüzü üzerinden Karadeniz’de pidesi ile ünlü Görele’ye varıyoruz.Öğle yemeğimizi Görele’de aldıktan sonra Tirebolu’ya ulaşıyoruz.Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası havanın açık denizin durgun olması durumunda doğu Karadeniz bölgesinde insan yaşamına elverişli tek ada konumundaki Giresun adası gezisi için tekne turuna dahil oluyoruz ( ekstra 50 TL ).
Giresun adası gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Arestias Otel / Giresun

6.GünGiresun-Kuzalan Tabiat Parkı-Mavi Göl-Ordu Boztepe-Yason-Samsun

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kuzalan tabiat parkına ulaşıyoruz.Milli park içerisinde bulunan Kuzalan şelalesini görüyor birbirinden güzel anıları fotoğrafladıktan sonra Turkuaz renkli suların oluşturduğu Mavi Göl’e varıyoruz.Saklı bir cennet gibi bizi saklı ormanlar içinde bekleyen Mavi göl gezisi ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Çarşamba,Yeşilırmak üzerinden Milli Mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Atatürk şehri Samsun’da Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyor, Samsun’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Hotel / Samsun
Günün Restoranı ve Menüsü: Perşembe mevsim balıkları salata (Ekstra)

7.GünSinop-Tarihi Cezaevi-Akliman

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Bafra,Kızılırmak,Gerze üzerinden Türkiye’nin en kuzey ucu Sinop’a varıyoruz. Akliman ve Hamsilos fiyordu gezisi sonrası,Diyojen anıtı,Tarihi Sinop cezaevi ve kale gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü maket gemi alışverişi ve serbest zaman sonrası Samsun’da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Hotel / Samsun

8.GünDönüş Günü

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman veriyoruz.Ardından Pegasus havayolları 15.40 İzmir uçağı ile Adnan Menderes havalimanına hareket ediyor bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Tur Rotası Harita'da

Fotoğraflar