+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Otobüs İle Büyük Balkan Turu

0
Talep Gönderin
Talep Gönderin
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

160
7 Gece 8 Gün

BÜYÜK BALKAN TURU

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktası Balkanların Kalbine Yolculuk

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – HIRVATİSTAN
KOSOVA – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

4 AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL – 7 GECE / 9 GÜN – 4* ve 5* OTELLERDE KONAKLAMA  

EN ÖZEL OTANTİK LOKAL RESTAURANTLARDA YUNAN TAVERNA,
MAKEDON GECESİ VE BOŞNAK GECESİ EĞLENCELERİ İMKÂNI
*** 100 EURO DEĞERİNDEKİ EKSTRA TURLAR FİYATA DAHİL ***
Blagaj (Alperenler Tekkesi) Turu, Dubrovnik Turu ve Giriş Ücreti, Ohrid Gölü Tekne Turu
Kotor Turu ve Giriş Ücreti, Kosova Turu, Sveti Naum Turu
Tur Detayları

1.Gün: İstanbul, Kavala, Selanik, Atatürk Evi, Yunan Taverna Gece Eğlencesi

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşma. Yunanistan’a hareket. Gerekli molalar eşliğinde Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Evros bölgesinden Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

Dedeağaç (Alexandroupolis), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) yolunu takiben kahvaltı molası sonrasında Selanik’e hareket. Selanik varışı ile panoramik şehir turu; rehberimizin anlatımları eşliğinde Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Ulu Önder Atatürk’ün Evi, Osmanlı ve Bizans eserleri,  Hamza Bey Camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios Meydanları, Kordon, Beyaz Kule, Dönerkule, Fuar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile otantik yerel restaurantta yemekli içkili müzikli Yunan Taverna Gecesi.

2.Gün: Selanik, Manastır(Bitola), Ohrid Gülü Tekne Turu, Ohrid, Makedon Gecesi Eğlencesi
Otelde alınacak kahvaltının ardından Kuzey Makedonya’nın tatil beldesi olan Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı Manastır’da;  Atatürk’ün okuduğu şimdi müze olarak hizmet veren Askeri İdadi ziyareti. Manastır’ın meşhur Şirok Sokağı’nda kısa bir yürüyüş esnasında Atatürk’ün Manastır’da ilk aşkı Eleni Karinte’nin evinin görülmesi. Serbest zaman sonrasında yol üzerinde Elmaları ve Niyazi Paşası ile meşhur Resne’yi görülmesi. Kimilerine göre bir hain, kimilerine göre bir vatansever olan Niyazi Paşa’nın Sarayı’nın gezilmesi sırasında rehberimizden Niyazi Paşa’yı dinlerken “Ne şehittir ne gazi, pisi pisine gitti Niyazi.” sözünün nereden geldiğini anlayacaksınız. İncileri ile meşhur Ohrid’e hareket. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma tiyatro, Çar Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Ücrete dahil Ohrid Gölü tekne turu sonrasında serbest zaman. Otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile bölgenin kültürünü yansıtan otantik yerel restaurantta yemekli içkili müzikli Makedon Gecesi eğlencesi.

3.Gün: Ohrid, St. Naum, Tetova, Üsküp

Otelde alınacak kahvaltının ardından Ohrid Gölü’nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum’a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü’nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri’nin kenarına kurulan manastır 16.yy’da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Sonrasında Tetova’ya hareket. Üsküp’e hareket. İlk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa başkentlerindeki meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydanda Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, I. Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi de göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Üsküp, Priştina, Prizren, Rozafa Kalesi, İşkodra 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya hareket. İlk durağımız Murad Hüdavendigar Türbesi olacak. Türbe ziyareti sonrasında, Prizren’e hareket. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman. Prizren turu sırasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Arnavutluk’a giriş yapıyoruz. Arnavutluk’un İşkodra şehrinde rehberimizin anlatımları eşliğinde Rozafa Kalesi’ni panoramik olarak görülmesi. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: İşkodra, Budva, Kotor, Dubrovnik, Trebinje

Otelde alınacak kahvaltının ardından Karadağ’a (Montenegro) hareket. Muhteşem Adriyatik manzaraları eşliğinde Avrupa sosyetesinin tatil için tercih ettiği en popüler şehirlerden birisi olan Budva’nın panoramik olarak görülmesi. Eşsiz güzellikteki Ortaçağ şehri olan Kotor’a giriş yapıyoruz. Sur içi mağaza ve kafeleri ile ünlü Kotor şehir turu sırasında Meydan, Ortodoks ve Katolik Kiliseleri, Beskuça ailesi binası ve St. John şövalyelerinin kilisesini görüyoruz. Kahve ve alış veriş için serbest zaman. Hırvatistan’ın en değerli turistik şehri ve UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan Dubrovnik’e varış. Bu özel bölgede yapacağımız ücrete dahil kale içi turumuz sırasında; rehberimizin anlatımları eşliğinde Onofrio Çeşmelerini, Stradun Caddesi’ni, Saat Kulesi’ni, Dük Sarayı’nı, Gundulic Anıtı’nı, Dubrovnik Merdivenleri’ni, Sv. Vlah ve Sv. Ignatius Kiliselerini görüyoruz. Dubrovnik’teki serbest zamanımız sonrası Trebinje kentindeki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: Trebinje, Poçitel Köyü, Blagaj Alperenler Tekkesi, Mostar,Başçarşı, Saraybosna, Boşnak Gecesi Eğlencesi

Otelde alınacak kahvaltının ardından köprüsü ile ünlü Mostar’a hareket. Yol üzerinde farklı mimarisi ile dikkat çeken taş evlerden oluşan Poçitel Köyü ziyareti. Ücrete dahil Blagaj Alperenler Tekkesi Turu. Bu turumuzda; 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyor ve doğanın bizlere sunduğu eşsiz güzellikteki harika manzarada keyifli vakitler geçiriyoruz.  Blagaj ziyareti sonrası Balkanların simge yapısı Tarihi Mostar Köprüsü’nün gezilmesi. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden Tarihi Koski Mehmet Bey Camisi’nden Mostar Köprüsü’nün en güzel fotoğraflarını çekiyoruz. Mostar Çarşılarında serbest zaman. Savaştan kalan Şehitlikleri görülmesi ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi’ni ziyaret. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü’nü görüyoruz sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde.  Dileyen misafirlerimiz ile bölgenin kültürünü yansıtan otantik yerel restaurantta yemekli içkili müzikli Makedon Gecesi eğlencesi.

 

7.Gün: Saraybosna, Belgrad

Otelde alınacak kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde yapacağımız Belgrad turumuzda; Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaların görülecek yerler arasındadır. Belgrad şehrinin en hareketli caddesi ve adını Sırbistan III. Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda;  Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’nin görülmesi. Şehir merkezindeki serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: Belgrad, Sofya,Edirne, İstanbul

Otelde alınacak kahvaltının ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket. Panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi’ni de görüyoruz. ınır geçiş işlemlerinin ardından Türkiye’ye varışımız ile Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış kadim şehir Edirne’de yemek molası.Yemek sonrası İstanbul’a hareket. . Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lux Otobüsler İle Ulaşım
 • 7 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Tüm Panoramik Şehir Turları
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Ve Gümrük Vergileri
 • 7 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Ohrid Gölü Tekne Turu
 • Dubrovnik Turu
 • St.Naum Turu
 • Kotor Turu
 • Blagaj Turu
 • Kosova Turu

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören yeri Giriş Ücretleri
Tur Rotası

Fotoğraflar