+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Otobüs İle Balkan İncileri Turu

0
Gruplara Özel Fiyatlar
Gruplara Özel Fiyatlar
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

112
4 Gece 5 Gün
OTOBÜS İLE BALKAN İNCİLERİ
YUNANİSTAN – KUZEY MAKEDONYA – BULGARİSTAN
Kavala – Selanik – Manastır – Resne – Ohrid – Tetova – Üsküp – Sofya – Plovdiv
YARIM PANSIYON – 4 GECE/5 GÜN
Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktasında
Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası
Ohrid Gölü Tekne Turu, St.Naum Turu ve Sandal Keyfi, Yemekli ve Müzikli Makedon Gecesi
*** FİYATA DAHİL ***
Tour Details

1.Gün:İstanbul, Kavala

Siz değerli misafirlerimiz ile buluşma noktamızda bir araya gelerek yola çıkıyoruz. İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz. Yunanistan’a geçiş. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyoruz ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesindeki Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Osmanlı yapılarını, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ziyaret ediyoruz. Kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesi’nde şehrin müthiş manzarasında fotoğraf molası. Gezilerimiz sonrası müthiş lezzetli bademli Kavala kurabiyelerimizi ve şehre özel hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman. Kavala’daki otelimize transfer.  Akşam yemeği deniz kenarında yer alan yerel restaurantımızda yöresel menü eşliğinde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

Günün Rotası: İstanbul, Kavala: 480 Km
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama

 

2.Gün: Kavala, Selanik, Ohrid

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Selanik’e hareket. Selanik şehir turunda  Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Venezelos ve Konstantin Heykelleri, Aristoteles Meydanı, Elefterios Meydanı ve günümüzde Türk Konsolosluğu olarak hizmet veren Atatürk’ün doğduğu ev görülecek yerler arasındadır. Bu eşsiz güzelliğe sahip Selanik şehrinin simgesi Beyaz Kule çevresinde dünyaca ünlenmiş lezzetli frappe’lerin tadına bakmak için kısa bir serbest zaman. Selanik turumuzun ardından Balkanların en eski şehirlerinden biri olan, Kuzey Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) ulaşıyoruz. Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadiyi (Askeri lise) ziyaretinin ardından Şirok Sokak’ı, Eleni Karinte’nin Evini, o çok bilinen türküye ilham olan “Manastır’ın ortasındaki” havuzu ve çeşmeyi, Yeni Bedesteni ve Türk Çarşısı’nı görüyor ve vereceğimiz serbest zamanın ardından programımızı tamamlıyoruz. Balkanların incisi Ohrid’e hareket. Akşam yemekli ve yöresel müzikli Ohrid Makedon Gecesi sonrası otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Günün Rotası: Kavala, Selanik, Ohrid: 420 Km
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama

 3.Gün: Ohrid, İnci Atölyeleri, Mavi Göl Tekne Turu, St. Naum Manastırı Ve Sandal Turu, Üsküp

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası turumuza Balkanlar’da cennetten bir köşe; Sveti Naum Manastırı ile başlıyoruz. Ohrid gölü kaynağının çıkış noktasını ücrete dahil keyifli sandal gezisi ile görüyoruz. Bu gezilerimizin ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, öğrencileri Aziz Naum ve Klemeus

Heykelleri, neo-klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi evlerini, Ayasofya yapısını, Antik Tiyatro, “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk binası, Bizans ve Osmanlı dönemi yapılarını görerek gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonra “Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölü’nde ücrete dahil tekne turu yapıyoruz. Dünyaca ünlü meşhur Ohrid incilerinden yapılan takılar başta olmak üzere alışveriş yapmak için Türk Çarşısında serbest zaman. Dünya’da tatlı gölden çıkarılan nadir incilerden olan bu özel takı başta Hollywood yıldızları ve sanatçılar tarafında özellikle tercih edilmektedir. İnci atölyeleri ziyaretleri sonrası Ohrid’ten ayrılıyor ve Makedonya’yı batı tarafından güneyden kuzeye kat ederek Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Günün Rotası: Ohrid, St.Naum, Üsküp: 230 Km
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama

4.Gün: Üsküp, Sofya, Plovdiv

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Sulu Han, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi bir çok Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve eski Türk Çarşısındaki serbest zamanımızda lezzetli Tavce gravce (Güveçte kurufasülye), Üsküp köftesi ve poğaçalarının tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Ardından Makedonya Meydanında, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuel, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek yürüyüş turumuzu tamamlayarak, serbest alacağımız öğle yemeğini takiben Üsküp’ten ayrılıyoruz ve Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıyoruz. Burada yapacağımız şehir turunda; şehrin en görkemli yapısı St.Nedelya Kilisesi, özel mimari yapıya sahip Rotunda, Aya Sofya, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan yapılar görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanda gülden üretilen krem ve kozmetik malzemesi alışverişi yapabilirsiniz. Plovdiv’e hareket. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv’e ulaşıyoruz. Plovdiv şehir turunda Eski Plovdiv, Antik Tiyatro, Balaban Evi, Mevlevihane, Sveta Bogoroditsa, Kiril ile Metodius ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şehre özel Banista olarak adlandırılan yöresel böreklerden tatma imkanı. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv şehir turumuz sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Günün Rotası: Üsküp, Sofya, Plovdiv: 380 Km
Konaklama: 4 * Otellerde Konaklama

5.Gün: Plovdiv, Edirne, İstanbul
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçişimiz ile Edirne’de serbest zaman. Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Külliyesi, Bedesten gezileri. Tarihi Ali Paşa Çarşısı’nda alışveriş imkanı. Meşhur Edirne Ciğeri yemek için öğle yemeği molası. İstanbul’a hareket. Gerekli molalar eşliğinde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…

Günün Rotası: Plovdiv, Edirne, İstanbul: 450 Km

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lux Otobüsler İle Ulaşım
 • 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Alınacak 2 Akşam Yemeği
 • Yöresel Restoranda Alınacak 2 Akşam Yemeği
 • Kavala, Selanik, Ohrid, Üsküp Sofya Panoramik Şehir Turları
 • Ohrid Gölü Tekne Turu
 • St.Naum Turu (Ohrid Gölünün Kaynağı)
 • Makedon Gecesi (Yemekli, Müzikli)
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban, check-point ve otopark ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar ve Öğle yemekleri
 • Multi Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır).
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Fotoğraflar