+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Kuşadası Efes Turu

Talep Gönderin
Talep Gönderin
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

1915
Tur Detayları

KUŞADASI EFES ANTİK KENTİ ŞİRİNCE SELÇUK TURU

GÜNÜBİRLİK

HER HAFTA SONU CUMARTESİ PAZAR HAREKETLİ

SİZE ÖZEL FİYATLAR İÇİN BİZE ULAŞINIZ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Özel turizm araçları ile ulaşım
  • Araç içi kahvaltı ikramları
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
  • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemeği ve yemekte alınan içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur Programı

Günübirlikİzmir, Kuşadası, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Şirince Köyü, Selçuk

Sabah saat 06:30 Bostanlı (İskele önü), 06:40 Karşıyaka (Anıt-Yunuslar), 07:05’da Üçyol (Pizza-Pizza Önü) , 07:20 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü), 07:40 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz. Aydın otobanından yapacağımız yolculuk sonrası Kuşadası’na varıyoruz.

Gazibeğendi Tepesi’nde müthiş Güvercinada manzarasında çaylarımızı içtikten sonra, Kuşadası kordon ve marinayı gezmek için serbest zaman veriyoruz.

Çeşitlik ırkların ve de dinlerin beraber yaşadıkları hatta Asya’nın başkenti olarak adlandırılan Efes Antik Kenti’ne varışımız ile Hz. Meryem’in son yıllarını St. Jean ( Yuhanna ) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisenin bulunduğu Bülbül Dağı’na devam ediyoruz. Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip bahçesinde bulunan Kutsal Çeşme ve Dilek Duvarlarını da gezip Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz.

Burayı da gezidikten sonra ” The Seven Sleepers ” diye de bilinen “Yedi Uyuyanlar” ı geziyoruz.

Efsaneye göre İmparator Decius zamanındaki Hristiyan takipçilerinden kaçan yedi genç bir mağaraya sığınırlar ve burada yüzyıllarca uyurlar. İ.S 5. YY. ortasında on odalı bir yeraltı mezarı üzerinde yedi uyuyanlar için bir kült yeri oluşturulmuştur ve bir kilise inşa edilmiştir. Pek çok kez genişletilen bu yapı bütünü Orta Çağ’a kadar Hristiyanlık için Hac yeri olarak kabul edilmiştir.

Bu bölgeleri de gezdikten sonra Şirince’ ye devam ediyoruz.

Yunanlı Yazar Dido SOTIROYO ‘nun ” Benden selam söyle Anadolu’ya ” adlı eserinde bahsettiği ” Bu yeryüzünde cennet diye birşey varsa, bizim Kırkıca (şirince) O cennetin bir parçası olsa gerekti” dediği Şirince’yi otantik Yunan mimarisini içeren tarihi evleri ve güzelliklerini doyasıya geziyoruz.

Bu bölgeleri gezdikten sonra artık dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde misafirlerimizi altığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Bir sonraki turumuzda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Tur Rotası Harita'da

Fotoğraflar