+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Klasik İtalya Turu

0
Gruplara Özel Fiyatlar
Gruplara Özel Fiyatlar
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

94
7 Gece 8 Gün

Klasik İtalya Turu

Venedik-Milano-Floransa-Roma

Adalar -Venedik-Pisa-Siena-Floransa-Roma-Napoli-Orvieto Castel Gondolfu

7 Gece // 8 Gün

 

Tur Detayları

1.Gün: İstanbul – Venedik ( Murano –Burano ) 

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen saatte havalimanında havayolu kontuarı önünde buluşma. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Venedik’e  hareket, saat 13:20 de Venedik’e  varış. Venedik Şehir turumuza başlıyoruz 160 kanal ve 400 yaya köprüsü ile birbirine bağlı olan 118 ada üzerine kurulmuş olan bu büyüleyici kentte yürüyerek yapılacak olan  şehir turumuzda şehrin sembolü olan ve dünyanın en güzel oturma  odası olarak bilinen San Marco Meydanı, meydanda bulunan San Marco Katedrali, Venedik’in en eski ailelerinden olan Doges’lerin yaşadığı Ducale Sarayı, Saat Kulesi, İç çekiş Köprüsü, Çan Kulesi, Büyük Kanal üzerindeki Rialto Köprüsü görülecektir. Öğleden sonra arzu  edilmesi halinde isteğe bağlı olarak yarım günlük ekstra dünyaca ünlü cam işlerinin yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle yapıldığı Murano ve tipik bir balıkçı köyü olan elişi dantelleriyle ünlenmiş Burano adalar turu. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme VENEDİK’teki Otelimizde. Turumuzun ardından otelimize yerleşme . Geceleme otelimizde.

 

2.Gün: Venedik – ( Verona )

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz için tam günlük Ekstra Verona  turlarına başlıyoruz. Verona’ya ulaşıp şehri çevreleyen duvarları aştığımızda, Romeo’nun Juliet’e duyduğu aşkı anında hissedebilirsiniz. Ana meydanda tüm heybetiyle konumlanmış arenanın duvarlarını geçerek doğruca Juliet’in evine gidiyoruz. Evin avlusuna uzanan duvarlarda ziyaretçi âşıkların yaptığı grafittileri inceleyerek ilerlerken kendinizi Romeo’nun Juliet’ine serenat yaptığı ve ona  kavuşmak için tırmandığı o meşhur balkonla karşı karşıya buluyorsunuz. Buranın keyfini yaşadıktan sonra Kuzey İtalya’nın tek arenasını ve şehrin diğer tarihi  yapılarını da  görme  şansına  sahip olacaksınız. Görülecek  yerler arasında ARENA, ERBE MEYDANI, DÜKLÜK SARAYI, DANTE MEYDANI bulunmaktadır. Turumuzun ardından Venedik’deki Otelimize Transfer ve yerleşme . Geceleme VENEDİK’teki Otelimizde .

 

3.Gün:Venedik –Milano Sabah Kahvaltımızın ardından Milano’ya hareket ve görülecek yerler arasında; DUAMO KATEDRALİ ve MÜZESİ, GALLERİA SCALA MEYDANI, ÜNLÜ SCALA OPERASI, PALAZZO REALES SPOZESCO KALESİ bulunmaktadır. Tur bitimi Milano’daki otelimize transfer , Akşam yemeği ve  Geceleme Milano’daki Otelimizde

 

4.Gün: Milano-Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya Doğru Yol alıyoruz . Floransa’ya varışımızı takiben Rönesans’ın ve sanatın beşiği Floransa’da panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Görülecek yerler arasında, yapımı 200 yıl sürmüş ünlü  SANTA MARİA DEL  FİORE KATEDRALİ, VAFTİZHANE, GİOTTO’nun ÇAN KULESİ, SENYORLAR SARAYI ve  MEYDANI, PONTE VECCHİO bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği(1 adet yerli –  yabancı içecek) Geceleme FLORANSA’da Otelimizde…

5.Gün: Floransa ( Pisa – Siena – San Gimignano )

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz için tam günlük Ekstra Pisa-Siena-San Gimignano turlarına başlıyoruz. Bu turumuzda mucizeler meydanındaki ünlü Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve Vaftizhanesi göreceğimiz yerler arasındadır. Pisa Kulesi bitirildiği tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlamıştır. Bunun  sebebi temeldeki yumuşak zemindeki bir çökmedir. Günümüzde, Pisa Kulesi’nin  tepesinden güney yönünde aşağı sarkıtılan bir çekül 4,3 metre açığa inmektedir.  Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir. ‘La torre di Pisa’ her yıl milimetrenin onda yedisi kadar (100 yılda 7 cm)  eğilmektedir. Kule, Pisa‘nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak  Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmıştır. Ünlü bilim adamı Galile, bütün  cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini bu kulede  yaptığı deneylerle ispat etmiştir. Pisa Kulesi ve çevresindeki Katedral, Kilise  ve mezarlık UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Turumuzun devamında İtalya’nın en güzel  bölgelerinden Toscana bölgesinin en karakteristik şehri Siena’ya ulaşıyoruz.  TOSCANA’NIN en can alıcı şehirlerinden biri olan SİENA gezimizde Ortaçağ kasabalarında gezecek yüzyılların  içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimari dokuda keyifli dakikalar geçirecek, TOSCANA bölgesinin meşhur şaraplarını satın alma şansını elde  edeceksiniz. Campo Meydanı, San Domenico, Duomo görülecek yerler arasındadır.  Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks  mağazaları, sevimli kafeleri, Ortacağ’da  yapılan at yarışları Palio ile ünlü bu şehir sizleri bambaşka bir dünyaya götürecektir. Toscana’nın kalbi sayılan yüz adet kulesi ile ünlü etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bu Ortaçağ kasabasında inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşacaksınız.  Unesco Dünya Miras’ları İtalya listesinde yer alan San Gimignano görüldükten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği  ( 1 adet yerli veya yabancı içecek ) Geceleme FLORANSA’daki Otelimizde.

6.Gün: Floransa – ( Orvieto ) –Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya Doğru yola çıkıyoruz . Dileyenler ile Ekstra Orvieto Turumuzu yapıyoruz . Bu Turumuzda M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu, Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya miraslarından biri olan şehir; siyah ve beyaz mermerle inşa edilmiş ihtişamlı Katedrali ile Barok ve Gotik sanatının güneşi konumundadır. Roma yakınlarındaki Orvieto’yı görmeden Türkiye’ye dönmek seyahatinize haksızlık olur. Daha Sonra Roma’ya hareket şehir tanıtım turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında VATİKAN SAN PİETRO BAZİLİKASI, AŞK ÇEŞMESİ, COLOSSEUM, ROMA FORUMU, CİRCO MASSİMO, VENEDİK MEYDANI, VİTTORİO EMMANUELLE ANITI, İSPANYOL MERDİVENLERİ bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme . Geceleme otelimizde.

7.Gün: Roma ( Napoli Pompei )

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman veya arzu edilmesi halinde isteğe bağlı tam günlük Ekstra Napoli Şehri ve Pompei Turu. Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü , Mafya’nın etkisinin her yerde açıkça hissedildiği Napoli Şehri’nde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığı inanılan ve yine bu yüzden Vezüv Yanardağı’nın lavları altında kalan Pompei antik şehri. Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanlar ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde…

8.Gün:Roma( Castel Gondolfu – Castel Romano Outlet )- İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından arzu edilmesi halinde isteğe bağlı ünlü Castel Gondolfo(Göller bölgesi) ve Castel Romano Outlet Center Alışveriş Turuna özel Ekstra tur. Burası Roma’ya 30 dk uzaklıkta bulunan volkanik krater gölleri kıyısında kurulmuş küçük kasabalardan oluşmuştur. Ormanları doğa güzelliği ile Roma sosyetesinin, hafta sonları, dinlenmek ve şehir gürültüsünden kaçmak için kurdukları doğal bir cennettir. Yüksekliği nedeniyle serin oluşu yaz aylarınca cezbedicidir. Castel Gandolfo Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu şirin bir kasabadır. Daha sonra Roma’nın en büyük Outlet Center’ların dan Castel Romano’da Dünya’ca ünlü markaları % 70’e varan indirimlerle alma imkanına sahip olacaksınız. Tur sonrası havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket ediyoruz.Varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası turumuzun sonu.Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Fiyata Dahil Hizmetler

  • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
  • Belirtilen Otellerde 7 Gece Oda&Kahvaltı Konaklama
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Özel otobüs programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri
  • Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
  • Programda belirtilen şehir tanıtım turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel Harcamalar
  • Ekstra Turlar
  • Vize Ücreti ve Servis Bedeli (Yeşil pasaport sahipleri muaftır.)
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
Güzergah
Harita
Fotoğraflar