+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Klasik İtalya Yunanistan Balkanlar Turu

0
Talep Gönderin
Talep Gönderin
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

1532
Tur Detayları

Klasik İtalya & Yunanistan & Balkanlar Turu
Selanik, Igoumenitsa, Bari, Roma, Floransa, Venedik, Belgrad, Sofya

İki kişilik odada kişi başı : 379 Euro’dan başlayan fiyatlarla
Tek kişilik oda : 579 Euro
0-2 Yaş : 90 Euro 
3-12 Yaş : 299 Euro

Gidiş ve Dönüş Şehirleri

Selanik  (Google Map
Sofya (Google Map)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmetleri
 • 7 Gece Otel Konaklaması
 • Igoumenitsa - Bari arası Feribot yolculuğu,( Pullman Tipi Koltuk )
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Roma - Floransa - Venedik - Selanik - Belgrad - Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi 15 TL
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Şehir konaklama vergileri (Yolcular Tarafından Otele Ödenir)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Kaptan Bahşişleri
Tur Rotası

Tur Programı

1. Gün İSTANBUL – SELANİK – IGOUMENITSA
Gece saat 00.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü saat 01.00’da Zincirlikuyu Avantgarde otel Önü ve saat 01.30’da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.), İstanbuldan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsalaya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistana giriş. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turumuz. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistanın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürkün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanikin kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistanın meşhur kahvesi Frape nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23.55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
2. Gün BARİ – ROMA (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA)
Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari ya da Brindisi’ye varış ve takiben otobüsümüz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Yol güzergâhımızdaki Antik Kent Pompei’yi (75 Euro) gerçekleştirebilme imkânı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği (20 Euro) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Âşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkânı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso, Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir.
3. Gün ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı görülecek yerler arasındadır.
4. Gün ROMA – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turun katılma imkanı (25€). (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5. Gün FLORANSA (PİSA & SİENA)
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa – Siena (70 Euro) turumuz. Bu turumuzda; Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pisa‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca, Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pisa ’da göreceğimiz yerler arasındadır.
6. Gün FLORANSA – VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna (25€) turuna katılma imkanı. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
7. Gün VENEDİK (MİLANO & VERONA & GARDA)
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tam gün sürecek olan Milano & Verona &Garda Turunu (85 Euro) gerçekleştiriyoruz. Turumuzda ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave – Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.
8. Gün VENEDİK – BELGRAD (BLED GÖLÜ)
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü (25 Euro) turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bred Gölü, Slovenya nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz.
9. Gün BELGRAD – SOFYA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varışımıza takiben gezimizin sonu.

Tur Rotası Harita'da

Fotoğraflar