+902325031555 info@turboturizm.com B2B Hizmet Veren Seyahat Acentası

Belgrad Turu

0
Gruplara Özel Fiyatlar
Gruplara Özel Fiyatlar
İsim Soyisim*
Email Adresiniz*
Talebiniz*
İstek Listesine Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

111
3 Gece 4 Gün

VİZESİZ
BELGRAD TURU

BELGRAD – KARLOFÇA – NOVİ SAD – ZEMUN
MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAMA 

3 GECE/4 GÜN

Tur Detayları

1.Gün: İstanbul, Belgrad
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen saatte Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası Buradan yapılacak uçuş ile Belgrad’a hareket. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile birlikte Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a varış.

Belgrad Şehir Turu: Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa yapısı, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaların görülmesi. Belgrad’ın en hareketli caddesi ve adını Sırbistan III. Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Balkanların Avrupai caddesi Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’nin görülmesi. Serbest zamanda bu eşsiz şehrin kafelerinde kahvelerimizi yudumlayabilir, yöresel hediyelik eşya alabilirsiniz. Gezimiz sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Gün: Karlofça, Novi Sad
Otelde alınacak kahvaltının ardından gün boyu sürecek Karlofça ve Novi Sad turları için hareket.

Karlofça Turu: Bu turumuzda Sırbistan’ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad’ınmerkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz.
Otelimize transfer. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün: Zemun, Nikola Tesla Müzesi
Otelde alınacak kahvaltının ardından Zemun ve Nikola Tesla Müzesi turu.  

Zemun Turu: Zemun , zaman zaman Osmanlının zaman zaman Habsburg hakimiyetinde kalmış Belgrad’ın güneyinde bulunan ,17 ilçesinden birisidir. Burada yapacağımız panoramik tur sonrasında balıkçı kasabası görünümündeki bu güzel kentte keyifli saatler geçirip,Tuna nehri kenarındaki cafelerde dinlenebilirsiniz.

Nikola Tesla Müzesi: Nikola Tesla yaşamı, dehası ve kariyeri ile tarihe damga vurmuş bilim insanıdır. Tesla müzesi içerisinde, dünyada hiçbir zaman deneyimleyemeyeceğiniz tecrübeler edineceksiniz. Alternatif akımı, sağlıklı elektriği birinci gözden göreceksiniz. Müze içerisinde sizlere verilen florasanlar ile Tesla bobini açıldığında hiçbir kablo olmadan nasıl yandığını deneyimlerken dilerseniz 100.000 watt elektriğe dokunabilirsiniz. Bu keyifli müze ziyaretimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

4.Gün: Belgrad, İstanbul
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Belgrad Nikola Tesla Uluslararası Havaalanı’na hareket. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından belirtilen saatte tarifeli uçakla İstanbul’a hareket. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lux Otobüsler İle Ulaşım
 • Belirtilen Otelde 3 Gece Konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Ve Gümrük Vergileri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Otellerde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
Güzergah
Fotoğraflar